Rudeninis maratonas tęsiasi...
šeštadienis, 02 lapkričio 2013 18:50

Rudeninis maratonas tęsiasi...

Rugsėjo pabaiga šiemet šalta, šalnos, bei stiprus temperatūrų pokytis smarkiai įtakojo žuvies aktyvumą. Vidury savaitės atsirado keletas laisvų dienų kurias nusprendžiau praleist Punios kaime pas Kęstutį. Jau ketvirtadienį apie pietus įsirenginėjau stovyklą, strategiją jau buvau sumastęs. Sektorius kurio pasirinkimo aš negalėjau įtakoti buvo išrinktas mano gero pažįstamo iš komandos ,, Judex,, Rimanto. Mūsų dviejų sektoriai skyrėsi kaip diena ir naktis. Mano sektoriaus (Nr.2) statistika negarsėjo ypatingais pasiekimais. Bet kaip sako senovės rytų išmintis – svečiouse nesiginčijama. Sušėrus 1kg. boilių ir suruošus 3 meškeres su masalu ir PVA išdėsčiau jas sektoriaus kraštuose šalia stacionarių markerių ir vieną už galimybių ribų per vidurį, pas kaimynus :). Vėliau paaiškėjo, kad ten yra kažkoks kelmynas ir poros sistemų praradimas parodė, kad ne viskas saldu kas toli užmesta.

Rimantas žinojo puikiai savo tai yra trečią sektorių, šėrimui jis pasirinko mūsų sektorių ribą ir paros bėgyje 25kg boilių ir palečių buvo sumesta būtent ten. Neprabėgus nei dviem valandom jau buvo pasvertas jo pirmas karpis 14,1 kg. Su kuriuo teko gerokai paprakaituot kol sugebėjom paimt jį į graibštą. Masalų sumažinimas iki minimumo taip pat davė rezultatų, buvo pagautas dar vienas 10,5 kg. gražuolis, bet ant tiek gyvybingas, kad net fotosesijos su padaryt nepavyko. Vėliau jau vakaras prabėgo ramiai sau bendraujant, karpiai nebetrukdė, o vidurnaktį lietutis išvaikė visus po palapines.

Rytinė kava, meškerių permetimas, pašėrimas rudeniniame rūke neprivertė ilgai laukt rezultatų, bet pasakosiu iį eilės. Antra rytinė kava su bandele, maloniai šildanti rudeninė saulutė, patogi poza krėsle prislopino mano budrumą. Rimantas nuėjo iki mašinos pasipildyt pašarų atsargų. Vėjas pūtė į mūsų pusę ir štai pasigirsta malonus delkim‘ų garsas. Aš pašoku iš vietos su mintimi – “Ir vėl karšis!!!”, bet svingas sakė visiškai ką kitą. Įtempus valą ritė dirbo normaliu režimu, nebuvo nei staigių smūgių nei papildomų valo prašymų. Ir tik prie pat graibšto aš jau pamačiau, kad tai viena iš telkinio legendų pravarde Bensonas. Ir eilinį kartą prieš žiemą jis vėl pridėjo svorio ir pridėjo tiek, kad nustebino telkinio šeimininką, nes jis tapo trečiuoju telkinio karpiu virš 20 kg. jei tiksliai tai 20,2 kg.

Rudeninė saulutė, šiltas vėjelis ir karpis kuris moka pozuot suteikia tikrai nuostabią fotosesiją. Su mintimis, kad taip tai jis taip lauktas rezultatas – „Virš dvidešimt :)“ viename iš žinomiausių Lietuvos telkinių kur visą sezoną žvejai paromis laukia „Big fišo“. Taip išeina, kad po 10,1 kg. kiekvienam :) būtent taip kaip nebūtų keista, šitą rekordą mes padalinam ant dviejų :) Žvejybinio taško pasirinkimas, kolega kurio nebuvo šalia, graibštas kaip tyčia vienas abiems ir dar mano sektoriuje. Vat ir teko man su meškere ir dvidešimties kilogramų žuvimi kitam gale vaikščiotis pakrante per 2 sektorius. Gerai, kad Rimantas svarbiausiu momentu spėjo sugrįžt ir padėt.

Vėliau bedžiūgaujant pagavus trečia pagal dydį telkinio žuvį daugiau veiksmo nesulaukėme ir palengva atėjo nuostabi rugsėjo naktis su kiekviena minute vis ryškėjančiomis žvaigždėmis.

Trečią valandą nakties mane pažadina Rimanto kvietimas padėt. Trumpi guminiai paruošti nakčiai, žemas startas ir po kelių akimirkų aš jau ant kranto. Kolega visas užsimiegojęs žiūrėjo į meškeres. Valo vyniojimas režimu „non stop“ ir smūgiai su kuriais meškerės galas vis labiau buvo spaudžiamas prie vandens sakė, kad ten kažkas didelio ir stipraus. Valanda!!!... Valanda laiko maksimalaus susikaupimo ir kovos... ir monstras kuris vedžiojo mus ten kur norėjo pats ir šiaip ne taip iš drumsto vandens pasirodo šamo ūsai. Šamo kurį tik iš septinto karto sugebėjom įvesti į graibštą.

Kadangi karpinė įranga nelabai tinka šamų žvejybai, sverti teko ant mato. 165cm ir 27 kg. buvo mūsų apdovanojimas tą nuostabią žvaigždėtą naktį. Šešto numerio kabliuką kuris buvo gerai „įsėdęs“ šamo apatinėje lūpoje ištraukt pavyko tik replių pagalba ir nors ir kaip baisiai mus atrodė žuvis iš mezozojaus eros, fotosesija praėjo kuo gražiausiai ir atsipalaidavus :) vos nulaikydamas dvidešimt septynių kilogramų gyvatę Rimantas netgi sugebėjo nusišypsot į objektyvą.

Svajonės pildosi... Netgi Lietuvoje :)

Atėjo spalis. Rudeninės sesijos tik įpusėjo.


Komanda //Tandem A//, „Alex baits“ linki visiems naujų rudeninių rekordų.

 

Dideles zuvys Dideles zuvys
 
© 2012 Didelės žuvys
Dideles zuvys